„Хасково” удържа 1:1 срещу „Левски” на Ямача

Гикиевич открива резултата в 42-ата минута на мача

След разгромната загуба от синия тим като гости в София, днес футболистите на „Хасково” удържаха равенство с 1:1 на Ямача. Така „Левски” се класира за полуфиналите в турнира за купата на България.

Първият гол за гостите падна след удра на Лукаш Гикиевич в 42 минута, като в ситуацията имаше съмения за засада. Втори гол на Гикиевич обаче бе отменен от рефера заради засада в началото на второто полувреме.

Хасково изравни в 81-вата минута чрез Маламов, който отправи страхотен далечен изстрел. В самия край на мача домакините имаха претенции за дузпа, след като Александров от гостите задържа за фанелката Маламов в наказателното поле. Вместо дузпа обаче съдията даде жълт картон на играча на Хасково за симулация.

Мачът тръгна равностойно в началато, по-късно при лек превес на гостите, а вратарят на Хасково Николай Банков на няколко пъти спаси мрежата си с убедителни намеси. Запомнящ се бе и далечен топовен изстрел на Владислав Узунов в 33-ата минута, който стражът на „Левски” изби в корнер.

Босът на сините Тодор Батков бе на трибуните и изгледа мача в компанията на Георги Иванов – Гонзо.

Преди двубоя бе изпратен с аплодисменти  бившия играч на "Хасково", а и на "Левски", Емил Ангелов-Бабангида. Той прекрати състезателната си кариера и влезе в щаба на Емил Велев.

И Стойчо Стоев, и Емил Велев бяха направили доста промени в съставите си, спрямо последния мач между двата отбора.

ХАСКОВО – ЛЕВСКИ 1:1

Голмайстори: 0:1 Лукаш Гикиевич 42, 1:1 Станислав Маламов 81

ХАСКОВО: Николай Банков, Кирчо Крумов /68-Орхан Акташ/, Тейнур Марем, Тихомир Трифонов, Бейсим Бейсим, Мартин Райнов, Георги Коруджиев /74-Мариус Найденов/, Вълчан Чанев /51-Григор Долапчиев/, Владислав Узунов, Станислав Маламов, Димитър Алексиев /Резерви: Кирил Акалски, Митко Плахов, Григор Долапчиев, Мариус Найденов, Петьо Николов, Орхан Акташ, Юсеин Сабри/ Старши треньор – Емил Велев.

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев, Александър Александров, Емил Нину, Аймен Белаид, Веселин Минев /77-Мики Орачев/, Владимир Гаджев, Стефан Велев, Божидар Краев, Радослав Цонев, Либан Абди /65-Владислав Мисяк/, Лукаш Гикиевич / Резерви: Николай Кръстев, Мики Орачев, Борислав Стойчев, Галин Ташев, Борислав Цонев, Владислав Мисяк, Валери Домовчийски/ Старши треньор – Стойчо Стоев.

Съдия: Ангел Баялцалиев

Подарък за края на футболната кариера на Емил Ангелов - обувка от неръждаема стомана

Източник: Haskovo.NET