Димитровградски борец с бронз от Световно първенство в Бразилия

Състезателят от СК по борба - Димитровград Димитър Иванов стана трети на Световното първенство по борба за юноши и девойки. Надпреварата се проведе в Бразилия от 11 до 16 август.

Въпреки контузия и в поредица тежки срещи, Димитър е успял да се справи с борци от Канада, Туркменистан и Индия, като отстъпи само на ½ финала, след много спорно съдийство от египтянина Абделхамид.

От клуба припомниха, че спортната година е силна за Митко, който спечели бронзов медал и от Европейското първенство през юни в Истанбул.

Другият представител на димитровградската школа в първенството бе двукратната медалистка от Европейски първенства Виктория Бобева. Тя допусна изключително нелепа загуба на 1/8 финала в кат. 59 кг. от състезателка от Азербайджан и се успя да продължи борбата си за медал.