В последните години е все по-актуално звездите да говорят открито за своето здравословно състояние и да споделят за заболяванията си. И те са хора, както всички нас, въпреки че част от тях определено се чувстват по-различни заради редките диагнози, които са им поставени.
Сиа
Певицата, която предпочита да крие самоличността си, въпреки че всички познават специфичния й глас, страда от автоимунното заболяване болест на Грейвс, свързано с неправилна функция на щитовидната жлеза.
Освен това, тя има и синдром на Елерс-Данлос - болест, причинена от генетични мутации, която засяга съединителната тъкан на кожата и синтеза на колаген.
Джими Кимъл
Преди години известният телевизионен водещ призна, че страда от нарколепсия - състояние, при което не може да контролираш кога да останеш буден и кога да заспиш. Като него са общо около три милиона души по света, на които често им се случва да заспиват не когато трябва.
Джордж Клуни
Актьорът неведнъж е споделял, че в ученическите си години е имал парализа на Бел, при която части от лицето му остават неподвижни.
Лейди Гага
През 2012 г. й се наложи да отмени няколко концерта заради обострената й болест синовит. Това е възпаление на синовиалната мембрана във вътрешната страна на ставната кухина, предизвикващо силни болки, пише Star Insider.
Джерард Бътлър
Още от малък актьорът живее със своя тинитус - другото име на така неприятния шум в ушите. Заради него той трудно чува с дясното си ухо.
Винъс Уилямс
Още преди много години сестрата на Серина Уилямс е диагностицирана със синдром на Сьогрен - автоимунно заболяване с разнообразна симптоматика. То причинява сухота в очите и устата, умора, нарушения в съня и още много дискомфорт, особено за професионален спортист.
Аштън Кътчър
Актьорът е роден с вродена синдактилия - аномалия на крайниците, която предизвиква срастване на пръстите.
Меган Фокс
И тя се ражда с малка аномалия, която обаче не й пречи да бъде обявена за една от най-сексапилните жени на света. Меган има брахидактилия - състояние, при което пръстите на ръцете и краката са по-къси от нормалното.
Илон Мъск
От години милиардерът живее с т.нар. синдром на краткия сън. Той просто няма физическата потребност да спи повече от шест часа, което пък е добре дошло за бизнес идеите му, за които има още повече време. Същият синдром е имал и Уинстън Чърчил.