Лекар от болница „Св. Екатерина“ в Димитровград е сред новозаболелите от Ковид-19 в Хасковска област.
13 са новите заразени за последните 24 часа в региона. Те са от общините Хасково, Симеоновград и Димитровград.
224-ма са пациентите са на лечение в болничните отделения.
12 ваксини са поставени през денонощието. Със завършен цикъл на ваксинация в региона вече е 22,9 % от населението.
17 463 са потвърдените с инфекцията в Хасковска област от началото на пандемията. 11 219 са оздравели, а починалите са 1 133.
Новозаразените на 100 000 души за последните 14 дни в област Хасково са 371 души. Хасковско остава в светло червената зона на ковид картата на страната, в която са регионите със заболеваемост над 250 нови заболели на базата на 14- дневно наблюдение.
Марица
хаааа конспирация
И сега прилаганите ваксини защитават от тежко протичане на заболяването
Бустерните ваксини в Германия се ползват с все по-голям интерес, като същевременно се вижда, че третата имунизация надали ще бъде последната. "Смятаме, че през лятото или най-късно през есента ще се наложи и четвърта имунизация", казва председателят на Германския съюз на домашните лекари Улрих Вайгелт.
Tой се надява, че тогава четвъртата имунизация срещу коронавируса ще е обвързана с имунизацията срещу грип, "за да се превърне защитата от коронавируса в рутина". Това би било наложително и заради новия вариант Омикрон, който вероятно е много по-заразен от доминиращата в момента мутация Делта.
От BioNTech/Pfizer предвиждат до март - при условие че получат съответното разрешение - да пуснат препарат, модифициран срещу Омикрон. Те изтъкват, че и сега прилаганите ваксини защитават от тежко протичане на заболяването - но с допълнението, че от гледна точка на Омикрон две дози вече не представляват пълноценна имунизация.
Експертите предупреждават, че Омикрон може да се разпространи много бързо. "Предполагаме, че в началото на следващата година тази мутация бавно ще се превърне в доминираща", казва председателят на Германското обединение на интензивните и спешни медици Гернот Маркс.
Експерти настояват за по-кратък интервал между втора и трета доза. В същия контекст специалисти като инфекциониста Бернд Залцбергер призовават за съкращаване на интервала между втората и третата ваксина. Постоянната имунизационна комисия в Германия към момента препоръчва интервалът да е шест месеца, но в някои федерални провинции това време може и да се съкрати.
По-ранното поставяне на бустерна ваксина би могло да повлияе както на разпространението на Делта, така и на Омикрон - "както показват наблюденията от Израел", посочва Залцбергер. Здравният експерт на Зелените Янош Дамен говори за "предвидлива пандемична политика". "Няма да усетим последствията от Омикрон още утре, но от днес трябва да се въоръжим срещу тях", казва той пред "Райнише Пост".
Източник: DW
да
Порчо
Да
такааа
СКОРО И ДЕЦАТА ШЕ БОДАТ. И ПАК ШЕ МЪЛЧИТЕ. МЪЛЧАНИЕТО НА ОВЦЕТЕ.
мяуууу
След като 80% от населението получи петата доза, ограниченията могат да бъдат отпуснати, тъй като вирусът вече не се разпространява благодарение на шестата доза.
Спокоен съм и вярвам, че седмата доза ще реши проблемите ни и няма защо да се страхуваме от осмата доза.
Клинична фаза II на деветата доза потвърждава, че антителата са стабилни след десетата доза.
Тогава единадесетата доза гарантира, че няма да се образуват нови мутации, така че няма причина да критикуваме идеята за дванадесета доза.🤣🤣🤣
Krum
Янко Димитров
Янко Димитров
Янко Димитров
Крум
Манолов
Да
Мнение
ти пък
Лекари
Пешо мадамата от Самолета
хасково-нет
умните и красивите
dddd
Непукиста