„Саяна Хасково“ се класира за зоналния финал за Купата на АФЛ

ФК „Саяна Хасково“ се класира за зоналния финал в първенството за Купата на Аматьорската футболна лига. Това стана след като днес футболистите на треньора Живко Желев се наложиха с 1:0 над „Гигант“ (Съединение) в полуфиналната среща. Мачът се игра на неутрален терен – на градския стадион в Първомай.

Единственото попадение в мача отбеляза Димитър Димитров, който се разписа през второто полувреме.

През първото полувреме футболистите на „Гигант“ имаха възможност да открият резултата, но Мирослав Радев изпусна спорно отсъдената дузпа. При изпълнението топката удари гредата.

Така хасковлии достигнаха до победата въпреки отсъствието на четирима титуляри. Заради контузии двубоят пропуснаха Тейнур Марем - в защита, в халфовата линия – капитанът Митко Плахов, в нападение - Димитър Алексиев и Ангел Здравчев. С капитанската лента отборът изведе Вълчан Чанев.

В зоналния финал „Саяна Хасково“ ще излезе срещу „Розова долина“ (Казанлък). Мачът също ще се играе на неутрален терен.

Източник: Haskovo.NET