„Саяна Хасковo“ е сред четирите най-добри отбора в турнира за Купата на АФЛ

„Саяна Хасковo“ спечели зоналния финал в турнира за Аматьорската футболна лига срещу „Розова долина”, игран днес следобед на стадион „Локомотив“ в Стара Загора. Футболистите на Живко Желев спечелиха с 2:1.

Хасковлии поведоха след автогол. В 35-ата минута Спас Милушев нахлу отляво и центрира, а защитникът на „розите“ Калоян Петров вместо да избие в корнер, вкара топката в собствената си врата. Хасковлии продължиха да атакуват, но пропуснаха да удвоят аванса си. За сметка на това казанлъчани успяха да изравнят в продължението на първото полувреме. Точен за 1:1 бе Венцислав Иванов.

Интригата се запази и след почивката. Около четвърт час преди края на редовното време Спас Милушев направи резултата 2:1. Попадението се оказа победно за хасковлии, които станаха зонален първенец на Югоизток.

Така „Саяна Хасково“ се класира за полуфиналите в турнира. Сред най-добрите четири отбора вече намери място и „Дунав“ (Русе), който стана зонален победител на Североизток.

Източник: Haskovo.NET