Сряда, 26 август 2026 | Първомай Незначителна облачност 21°
Първомай България Светът Спорт Обяви Видео eTV

Асеновград отбеляза своя празник тържествено въпреки лошото време

Празникът на Асеновград препълни зрителната зала на НЧ „Родолюбие“.

Програмата, която общината организира за своите граждани и гости, беше впечатляваща.

Вълнение изпълни сърцата и душите на хората.

Всички се забавляваха искрено, пяха и танцуваха с Михаела Филева, Фолклорна формация „Пиринско тройче“ и Мъжка фолклорна група „Кабадалии“.

Настроението на публиката загряха талантливите танцьори от ДФ „Косара“.

Веднага след това, на сцената излезе Михаела Филева. Известната певица изпълни своите парчета, познати на малки и големи, и предизвика фурор.

А фолклорните формации накараха сърцето на всеки един в залата да заиграе.

Дълбоките гласове на „Кабадалии“ и фините изпълнения на нежното „Пиринско тройче“ разказваха истории с песните и хореографията си.

Сцената събра всички желаещи да се хванат на дълго българско хоро, редом до изпълнителите.

Силният дъжд наложи преместването на последните събития за деня на закрито – в НЧ „Родолюбие“, но това не попречи на асеновградчани да отбележат празника си подобаващо и емоционално.

Непосредствено преди големите концерти в читалищната зала, на сцената на площада тържествено бяха изпратени абитуриентите от СУ „Св. княз Борис I“.

Лично кметът на общината д-р Христо Грудев поздрави зрелостниците и им връчи папирус с послание, което ще им остане незабравим спомен.

Финалът на празничния ден бе поставен отново на площада – по традиция - с цветна зрелищна заря, която озари небето над Асеновград.

Сподели

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 16 (728x90)
Реклама — Зона 3 (728x90)